dekorasyon, ev dekorasyon, dekorasyon firmaları, tadilat, iç dekorasyon, anahtar teslim tadilat, dikmen dekorasyon, çankaya dekorasyon

Müşteri Destek Hattı :

0 312 480 73 17

Bilgi Notları

 • Dekorasyon Nedir?

  Mimarlıkta, yapıların içine ya da dışına uygulanan süsleme işine verilen ad. Dekorasyon, resimle mimarlığın bağdaşmasından ileri gelmiş, birçok sanat kollarını da içine almıştır. Dekorasyonda, iç süsleme ve dış süsleme olmak üzere başlıca iki bölüm vardır. Dış süsleme, genel olarak mimarlıkla beraber, resim heykel ve başka güzel sanat kolları ile ilgilidir. Duvar renklerin den döşemenin biçimine ve yerleştirilmesine kadar her şeyi, belirli bir ahenk içinde birleştirmeyi hedef olarak alır.

  Dekorasyon Hakkında Bunları Biliyor muydunuz?

  Strafor Ve Stropiyer...

  Her geçen gün dekorasyon alanında yenilikler ortaya çıkmaktadır. Tavan kaplama ise son yıllarda özellikle işyerlerinde çok kullanılan bir üründür. Ama ev ortamında da uygulandığında güzel sonuçlar vermektedir.
      
  Tavan kaplaması modelleri sertleştirilmiş köpük polisterinden üretilmektedir. Her yerde çok rahat uygulanabilir. Genellikle tavanlarımız simetrik değildir. Bu yüzden bozuk olan tavanların kamufle edilmesinde çok iyi oluyor.
      
  Strafor ve stropiyer tavan kaplama malzemeleri 13mm. ve 8mm. malzemeden yapılmatadır. Bu şık dekorasyonu siz bile rahatlıkla yapabilirsiniz. Gerekli olan malzeme kesmek için maket bıçağı, cetvel ve yapıştırıcı. Uygulama esnasında evinizin kirlenmiyeceğini garanti edebiliriz. Bir eşyanızı bile kıpırdatmadan evinizi dekore edebilirsiniz.
      
  Tavan kaplama modellerini yapı malzemeleri satan mağazalardan bulabilirsiniz. Tavan kaplama fiyatları oldukça uygundur. Bütçenizi sarsmadan evinize yeni ve farklı bir soluk getirebilirsiniz.

  PVC Pencereler

  PVC pencere modelleri son yıllarda avantajları sayesinde çok tercih edilmektedir. Soğuk kış günlerinde evinizin ısısını dışarıya çıkarmadığı için oldukça ekonomiktir. Temizliği çok kolaydır ayrıca bir bakımda gerektirmediğinden pencere boyamaya gerek yoktur.
      
  Pvc pencere sistemleri ahşap ve alüminyum doğramalara göre görünüm ve kullanım bakımından daha kullanışlıdır.
      
  Evinizin her yerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir malzemedir. İçerdeki havayı dışarıya çıkarmadığı gerekçesiyle sağlığa zararı olduğu söylense de son yıllarda hava geçirme özelliği olan PVC modelleri üretilmektedir.
      
  Renk seçeneğine de sahiptir. Pencerenizde ahşap rengi tercih etmek isterseniz ahşap görünümlü PVC modellerini uygulayabilirsiniz. Balkon kapılarında sağlamlığı ile uzun yıllar rahatlıkla kullanabileceğiniz bir üründür. PVC pencere fiyatları yaptıracağınız firmaya ve kullanacağı malzemeye göre farklılık göstermektedir.

  Ev Tekstilinde Kış Trendi

  Ev tekstili denince ilk akla gelen markalardan biridir Linens. Kaliteli ürünleri, her tarza ve zevke uygun tasarım ve modelleriyle, geniş renk seçeneğiyle herkesin ihtiyacına cevap vermektedir.
      
  Linens 2011-2012 Sonbahar/ Kış koleksiyonuyla bu yıla yeni trendler kazandırmıştır. Bu koleksiyonda kullanılan renklerle Sonbaharın havasını evlerimize taşımaktadır.
      
  Linens tasarımlarını oluştururken farklı konseptlere hitap etmeye çalışmıştır. Farklı temzalar benimsenmiştir. Bunlar Art Shadow, Private Club, Woodland Melody, Modern Serenity.
      
  Renk tonlarında çikolata kahvesi, bal rengi, koyu mavi, turkuazın inanılmaz güzel tonlarından indigoya kadar uzanan geniş renk seçenekleri kullanılmıştır. Renkler kadar uygulanan desenlerde oldukça dikkat çekici. Her tarz ev dekorasyonuna hitap eden bu tasarımlarla evleriniz göz alıcı şıklıkta dizayn edebilirsiniz.
      
  Linens yatak örtüsünden nevresim takımına, mutfak ve banyo tekstilinden perde döşemeliğe, ev aksesuarlarından bebek ürünlerine kadar geniş ürün yelpazesine sahiptir. Siz de bu şıklıktan yararlanmak ve evinize şık ışıltı katmak istiyorsanız Linens mağazalarına uğramanız yeterli olacaktır.

 • Dekorasyon;
  Yaşanan mekanların kullanım amaçlarına uygun olarak en verimli, estetik ve sanatsal bir şekilde düzenlenmesidir

  Tarih boyunca insanın yaşadığı mekanlar üzerinde çok gelişmeler kaydedilmiş ve bu gelişmeler sonucunda bir çok tasarımlar ortaya çıkmıştır. Amaç, yaratıcı tasarımlarla insanın kendine olan güvenini aşabilmek, farklılaşmaktır.

  Bugün için çoğunlukla dekorasyon firmaları tarafından iş kolu haline gelmiş bulunan Dekorasyon olgusu, süsleme sanatı olarak da tanımlanabilir Yaşanılan mekanların insan hayatına renk katması, doğaya bakış açısıyla doğru orantılı olarak değişiklik göstermektedir.

  Dekorasyon firmaları ; Mistik ya da sembolik anlamda renklerin, şekillerin kullanımıyla her mekanda veya nesnede içinizdeki yaratıcılığı ortaya koymanıza yardımcı ve klavuz olurlar.

 • Tadilat ev veya işyerlerinde öncelerden kullanılmış veya kullanılma ömrünü yitirmiş yapı malzemelerinin yenileme, bakım onarım işlerinin tümüne verilen isimdir. Tadilat, dekarasyona göre biraz daha maliyeti düşük işlerdir.

 • Tadilat bütçesi oluştururken önce tadilat işleri yapan firmayla irtibata geçilerek yapılacak keşifden sonra ortalama maliyeti çıkarılır. Ortalama maliyete %20 veya %25 gibi rakamlar ekleyerek tadilat giderini ortaya çıkarırsınız. Böylece tadilat süresince fazladan veya sizin hesap etmediğiniz giderleride çıkarmış olursunuz.

  Tadilat işlerinde eski yapı malzemelerini yenilettiğiniz için örnek mutfak dolabını değiştirirken yaptırmışken mutfak tezgahı olmuşken mermer veya granit olsun diyebilirsiniz ve bu size ek maliyet çıkaracağı için bütçenizi iyi ayarlamanız gerekir.

 • İnsanlarımız çoğu zaman yüksek paralar ödeyerek kandırılmış olabilirler. Bu yüzden işini vereceğiniz firmada muahakkak yaptırdığınız işin bir teknk elemanı olması gerekir. Aksi takdirde işin ortasında veya sonrasında meydana gelecek sorunlu işlerde destek alamayabilirsiniz. Hatta kızıp işi iptal edebilirsiniz. Bu yüzden işin ehli işini iyi yapan firmalarla çalışmanız en doğrusu.

 • Çelik kapılarımızda renkli modelleri ile göz zevkinize uygun modeli mutlaka bulacaksınız. Flotal Laminant modeli ile Villa, Apartman Giriş ve Daire Kapılarınıza renk katacaktır.

  Kilit Kale markalı Monoblok 6 noktadan kilitlemedir.
  Gömme taslı çelik rozetlidir.
  Kasa ve kanat sacları 1.2 mm DKPdir.
  7 cm kanat genişliğindedir.
  Kanat içerisinde profil örgü, yekpare sac ve yalıtım malzemesi bulunmaktadır.
  Kanat yüzeyleri folotal motifli 10 mm Laminant MDF dir.
  Kapı kasası kanada uyumlu laminant MDF kaplamalıdır.
  Kasa duvar kalınlığına göre ayarlanabilir.
  Aksesuarlar satendir.
  Boru Kol, Osmanlı Kol veya Aykol kullanılmıştır.

 • İç dekorasyon, insanların azami derecede rahat ve huzur içinde yaşayabilmeleri gayesiyle iç mekanların çeşitli unsurlarının uygun bir şekilde bir araya getirilmesi anlamındadır. iç dekorasyon deyimi 20. asrın başlarında ortaya çıkmasına rağmen, insanoğlu adem aleyhisselamdan beri bu


  unsurlar arasında uygunluk kurmak ihtiyacını her zaman duymuştu. Elimizde ilk insanların yaşadıkları, ibadetettikleri birimleri nasıl döşedikleri dekore ettikleri hakkında bilgi yoktur. Fakat bugün elde bulunan yazı ve resimlersayesinde mısır, Roma ve islamiyetin gelişinden sonra ortaya çıkıp muhteşem medeniyetler kuran irili ufaklı yüzlerce islam devletinde evlerin ve diğer sosyal yapıların nasıl dekore edildiği bilinmektedir.

  Eski mısır ve Romalılar duvar ve tavanlarına yaptıkları resimler yanında birkaç metal koltuk, masa vb. eşya ile süsledikleri yerlerde yaşıyorlardı. zamanla el sanatlarının gelişmesiyle özellikle ortaçağ Avrupalısı karm aşık, karanlık ve insanı sıkıntıya sokacak dereceye varan süslemelerle dekore ettiği mekanlarda yaşadılar. müslüman milletlerise, islamiyetin insana verdiği iç huzur ve manevi hazza uygun olarak, evlerinin yanında yüz yıllar boyunca binlercesini yapıp, insanların hizmetine sundukları

  cami, han, Hamam, kervansaray, darüşşifa, medrese vb. binalarda göz kamaştırıcı, fakat o derecede de sade iç mekanlar vücûda getirdiler. Bunlardan özellikle islam devletinin büyümesinden sonra Mısırdan geçen Müslümanlarca ispanyada kurulan Endülüs Emevi devletinin kurduğu medeniyet, avrupada rönesansı doğurdu. Daha sonra teknolojinin gelişmesinin akabinde yeni makinalarda seri olarak eşyalar yapıldıkça, günümüzde modern manada dekorasyon ortaya çıktı.

  iç mimari aydınlatma, duvarların ve döşeme eşyasının süslü görünüşü, belirli bir tesir yapmak maksadıyla yapılmıştır. iç döşeme eşyalarının en önemlileri tunçtan yapılmış açılır kapanır iskemle ve masalardı. Şömineler,tahtadan yapılmış birtakım eşyalar, tavan ve duvardaki renkli süslemeler,

  kabartmalar, pencere çerçeveleri ve üzerinde asılı bulunan perdeler iç dekorun tamamlayıcılarıydı. iç süslemede Avrupada kullanılan şekil dik, sivri, katı görünümündeki biçimlerden meydana gelirdi. Türklerde iç dekorasyon ise, kaba, keskin hatlardan uzak, zarif, yormayan, zevk ve inceliği ifade edecek şekilde olurdu. Dış süsleme ise mimarısanat özelliğini taşırdı

 •  

  Mantolama binaların duvar, kolon, kiriş bölümlerinin Polistren levhalar kullanılarak yalıtılması için geliştirilen bir sistemdir.

  Bu çözümde kullanılan bileşenler doğru nitelikte seçilmiş Polistren ısı yalıtım levhaları, levhaların yüzeye ankrajlanmasını sağlayan özel dübeller, yine levhaların yüzeye yapışmasını sağlayıcı özel yapıştırma harcı ve ısı yalıtımına özel sıva harcı, sıva aderansını arttıran sıva filesi, boşluklarda kullanılmak üzere tasarlanmış alüminyum profillerden oluşmaktadır.

  Isı yalıtım levhaları, arka yüzeyi pürüzlendirilmiş ve oluklu/delikli, ön yüzeyi sıva uygulamaları için geliştirilmiş özel pürüzlü, bünyesine su almayan, boyutsal stabilitesi mükemmel, yayıncılık testleri yapılmış, B1 sınıfı zor alev alabilen Polistren ısı yalıtım malzemeleridir.

  Yapıştırma harçları, çok iyi yapıştırma niteliği olan sıcağa ve dona karşı dayanıklı, su ile karıştırılarak hazırlanan malzemedir.

  Sıva harçları, sentetik katkılarla kalitesi arttırılmış, uzun düzeltilebilme süresi olan, yağmur darbelerine, sıcağa ve dona karşı dayanıklı, su ile karıştırılarak hazırlanan malzemedir.

  Sıva filesi, min. 145 gr/m2 ağırlığında alkalilere ve kimyasallara dayanıklı cam elyafı malzemedir.

  Dübel, ısı yalıtım levhalarının cephe yüzeyine tesbitini yapmak için kullanılan 9 ve 11 cm boyunda çivili bağlantı elemanıdır.

  Köşe profili, bina köşeleri ve pencere köşelerini koruma amaçlı kullanılan yüzeyleri delikli alüminyum köşebentlerdir

  MANTOLAMA KATMANLARI

  1 ) Duvar dış yüzeyi
  2 ) Yapıştırma harcı
  3 ) Isı yalıtım levhası
  4 ) Dübel
  5 ) Sıva (min. 2 mm.)
  6 ) Sıva donatısı file
  7 ) Sıva (min. 2 mm.)
  8 ) Dış cephe boyası

  AVANTAJLARI :

  *Isıtma ve soğutma giderlerinde % 50’ye varan tasarruf sağlar.

  *Yeni binalarda veya yenilenen ısıtma tesisatları daha düşük kapasiteli
  kurulabileceğinden ilk yatırım maliyeti düşük olur.

  *Sağlıklı ve nefes alan bina fiziğine uygun bir dış cephe sunar.

  *Daha az yakıt tüketimi sayesinde hava kirliliğinin önlenmesine katkı sağlar.

  * Dıştan yalıtım uygulamaları yoğunlaşmanın bina dış yüzeyinde olmasını
  sağlayarak rutubetsiz ve konforlu bir mekan sunar.

  *Duvar iç sıcaklığının, oda sıcaklığına yakın olması sayesinde hava hareketini
  ortadan kaldırır, yüzey bozulması, sıva ve boya dökülmelerini engeller.

  *Isı yalıtım levhaları sık sık yenilenme gerektirmez. Bina ömrü boyunca ısı
  yalıtım değerini korur.

  Mantolama, eski veya yeni her türlü yapılarda ilave bir önlem almadan
  rahatlıkla kullanılabilir. Bina dış kabuğu sıcak tarafta kalacağından bakım
  ve onarım masrafları azalır.

  Bina ömrü uzar. Eski binaların yüzeyindeki uygulamalar binaya yeni bir
  görünüm verir.

  Binayı dışarıdan komple sardığı için ısı kaçaklarını önler.

  Rutubetsiz, homojen ısı dağılımına sahip konforlu yaşam koşulları sağlar.

  Mantolama binaların dış cepheleri için uygulanan bir ısı yalıtım sistemine verilen isimdir. Dış cephe yalıtımı için ülkemizde son yıllarda uygulanmaya başlanan Mantolama işlemi Avrupa ülkelerinde standartlarla tescillenmiş ve enerji tasarrufu amaçlı olarak uzun yıllardır kullanılmaktadır. Türkiye’ye bu denli geç gelmesinin nedeni ise, enerji ihraç eden bir ülke iken enerji ithal eden bir ülke konumuna gelmiş olmamız. Dünyada enerji kaynaklarının hızla tükendiğini göz önünde bulundurduğumuz takdirde ısı tasarrufu adına binalarımıza gerekli yalıtımı yapmak yararımıza olacaktır.

  Binalarımızda ısınmak ve serinlemek amacıyla kullandığımız kalorifer, kombi, klima ve buna benzer cihazların kullandıkları enerji, mantolama uygulaması ile yüzde 50 oranında azalabilmektedir. Şayet binaların çatı ve temeli için de ısı yalıtımı sistemi yapılmış ise bu oran yüzde 60′lara kadar çıkabilmektedir. Bu kadar büyük bir enerji tasarrufu yalnızca kendimiz için değil ülke ekonomisi için de büyük rahatlamalar sağlayacaktır. Yapılarda en önemli ısı kaybı genellikle kiriş ve kolonlarda olmaktadır. Binaların dış cepheleri ve bina duvarlarının tamamını kaplamadıktan sonra mantolama sisteminden pek fazla bir verim alınamaz. Mantolama sisteminin en önemli özelliği hiçbir aralık kalmayacak şekilde binanın dışarıdan ısı yalıtım levhaları ile tamamen kaplanmasıdır.

  Mantolama sistemi uygulanırken, kirişler, kolonlar, pencere merkezleri, duvarlar, çıkma altları dahil olmak üzere bir bütün olarak düşünülüp uygulamaya geçilmelidir.

  Muntazam bir şekilde uygulanan dış cephe yalıtım sistemler ile bir yapıda korozyon problemini bir daha yaşanmayacağını, bina yaşının sabitleneceğini ve mantolamanın ömrünün bina ömrüyle eşdeğer olacağını unutmayınız.

  Dünya üzerindeki enerji kaynaklarının hızla tükenmekte olduğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle enerji kaynaklarını kendileri karşılayamayan bizim gibi ülkelerin başka ülkelere bağımlılığının gün geçtikçe artmasının yanında, enerji fiyatları da dünyada ki enerji kaynaklarının azalmasına bağlı olarak hızla artmaktadır. Konutlarda ve kapalı alanlarda kullanılan enerjinin büyük bir kısmı ısınma ve serinletme amaçlı kullanılmaktadır. Ülkemizde en çok enerji kayıpları da maalesef kontlarda yaşanmaktadır. Bu bile ısı yalıtımının (mantolama) önemini açıkça ortaya koymaktadır. Isı yalıtımı ile ilgili yapı kısımları binanın dış ortamı ile direkt teması olan ve hava sirkülasyonunun yaşandığı, kapı, pencere, çatı, gibi kısımlarıdır. Binada sağlıklı ve konforlu bir hayat sürdürelebilmesi, olabildiğince az enerji ile ısınmanın ve soğutmanın sağlanmasının temini için iç mekanlar ile dış ortam arasındaki ısı sirkülasyonunu minimize etme çalışmalarının bütününe mantolama (ısı yalıtım diyoruz.)


  Mantolama Nedir?

  Mantolama adı verilen Dış Cephe Mantolama Isı Yalıtım Sistemleri uzun yıllar öncesinden Avrupa ülkelerinde standartlarla çerçevelenmiş ve enerji tasarrufu amaçlı kullanılmaya başlanmıştır.Ülkemize maalesef gecikmeli gelen bu tasarruf sistemi sebebi ile enerji satan bir ülke iken dışarıdan enerji alan bir ülke konumuna gelmiş bulunmaktayız.Yerküre üzerindeki kaynakların hızla tüketildiği düşünüldüğünde tasarruf tedbirlerimizi almak için daha fazla gecikmememiz gerekliliği açıkça görülmektedir.

  Yapılarımızda ısınma ve serinleme amaçlı kullandığımız kombi,kalorifer,klima ve benzeri cihazların sarf ettikleri enerji,mantolama tatbikatları ile %50 azaltılabilmektedir.Eğer binalarımızın temel ve çatılarında da ısı yalıtımı yapılmışsa bu oran %60’lara kadar çıkacaktır.Bu kadar önemli bir tasarrufun sadece kendi bütçelerimize değil ülke ekonomisine de önemli katkılar sağlayacağı unutulmamalıdır.Binalarımızda en önemli ısı kayıpları kolon ve kirişlerden kaynaklanmaktadır bu sebep ile iç duvarlarda yapılacak Mantolama tatbikatları asla sonsuz ömürlü olamayacaktır,dış cephede ve bina duvarlarının tamamını kaplamadıktan sonra Mantolama sistemlerinde tatmin edici sonuç alınamaz.Sistemin ana prensibi hiçbir aralık kalmayacak şekilde yapının dışarıdan ısı yalıtım levhaları ile kaplanmasıdır.

  Kolonlar,kirişler,duvarlar,pencere merkezleri,çıkma altları bir bütün olarak mantolanmalı ve yapının tamamı koruma altına alınmalıdır.

  Doğru bir şekilde Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri ile kaplanan bir binanın orozyon problemini bir daha yaşamayacağını,yaşının sabitleneceğini ve mantolamanın bina ömrü kadar hizmet verebileceğini unutmamamız gerekmektedir.

  MANTOLAMA UYGULAMALARININ TEKNİK DETAYLARI


  İlk aşama olarak yapılacak alanın tüm güvenlik önlemleri ve koruyucu tedbirler alındıktan sonra uygulamaya etap olarak gecilecektir .

  1 . ETAP ZEMİN HAZIRLIK:
  Uygulama Yapılacak zemin etüd çalışması yapıldıktan sonra gerekli ve uyumlu malzeme temini ileberaber tüm yüzeyler varsa eski boya kalıntılarından arındırılıp yüzey mukavvemeti artırmak için izolasyon astar dyobinder / veya poliizolan izolasyon astar ile yüzeyler saglamlaştırılmalıki yapışma özelliği yüksek performans elde edebilsin .. Bina toprak seviyesinden itibaren belli bir yükseklik kodu verildilip aleminyum su basman profil montajı yapılacaktır .

  2. ETAP MANTOLAMA / YAPIŞTIRMA MONTAJ :

  Zemin hazırlıgı bittikten sonra 50 x 100 cm ebatlarındaki ısı yalıtım levhamızı (2.resime bknz . ) elyaf atkılı sıva harcı ile yapıştırma işlemini , kenarlarını çerceve seklinde ve ortasına üç adet yapıştırıcı sürerek duvar kodunu / köşe ve kenarlar dikkate alınarak simetrik bir sekilde montaj yapılacaktır . ısı yalıtım levhalarımızın montajı birbirlerine paralel ve klasik duvar örme sisteminde montaj edildikten sonra , varsa ara boşluklarını poliüretan köpük sıkılarak ek yerlerindeki boşluklar sıkıştırılacaktır ..

  3 . ETAP DÜBEL ÇAKILMASI VE KÖŞEBENT UYGULAMALARI :

  Mantolama yapalan yüzey tuğla / ytong vs yüzey ise 10 cm lik plastik pvc dübel her bir m2 alana 12 adet monte edilecektir . Beton gaz beton sert zeminde ise pvc başlı çelik dübeller m2 12 adet monte edilecektir . tüm köşe ve pencere kenarları zemine göre uyumlu elyaf destekli fileli köşebentlerle simetrik bir görünüm elde edilecektir . Pvc pencere cam kapı kenarları elyaf destekli fileli pvc sızdırmazlık bantı ile çerçevelenecektir , bu işlemdeki amaç pencere ve kapı kenarlarının izolasyonunu dış cephenize uyumlu hale getirebilmektir.

  4 . ETAP ELYAF KATKILI FİLE UYGULANMASI VE SIVA İŞLEMİ

  Tüm yüzeyler elyaf katkılı izolasyon sıvası ile sıvanıp elyaf destekli fileler ile kaplanması . Kaplanırken fileler 10 ‘ar cm birbiri üzerine örtüşmesi çatlamalara meyil vermemektedir . Sıva üzerine Yapıştırılmış fileyi henüz ıslak olan sıvamızın içine işlemesi açısından kalın dişli taraklarla sıkıştırma işlemi yapılacaktır.Bu işlemler bitip sıvamız kuruduktan sonra tekrar bir kat daha izolasyon sıvamızla tüm yüzeyler sıvanacaktır Sıva işlemi sona erdikten sonra yüzeylere de Dış Cephe Macunları ile rutüş edilerek pürüzler gözden geçirilerek yüzey boyaya hazır hale getirelecektir .

  5 ETAP BOYA UYGULAMASI.:

  UYGULAMACI BAYİİ

  Sıva işlemi sona erdikten sonra tüm yüzeyler izolasyon astar ile astarlanarak yüzey tamamen yalıtım özelliğini tamamlamış olacaktır . boya uygulamasında isteğe bağlı olarak tercihen silikonlu dış cephe boyaları veya yine silikon esaslı veya akrilik dış cephe grenli ( desenli ) kumlu boya uygulamaları iki kat sonkat seklinde uygulanacaktır .. dış cephe uygulamalarında renk seçeneğimiz sınırsız olup iki ton renk seçeneği ile m2 birim fiyat teklifimiz sunulmuştur .. örneğin bir binada 4 ton renk uygulaması seçilmiş ise extra olarak iki ton renk farkı fiyata dahil değildir ..Extra renk uygulamalarında % 5 fiyat farkı vardır ..

  Bina dış cephe mantolama uygulamalarında cephe yüzeyindeki yalıtım dan dolayı mermerlerdeki kısalmaları firmamız aleminyum damlalıkla şık bir görüntüye dönüştürüyor . isteğe baglı olarak mermer montajıda firmamızdan temin edilmektedir . oluk pimaş ve su giderleri demontaj ve montajı firmamıza ait olup uygulamalarmız sonucunda onarılıp teslim edilecektir .

  YALITIM LEVHASI YOĞUNLUK VE KALINLIKLARI

  istanbul ve cevre iklimler için ideal olan : 4 cm kalınlık 16 densite yoğunluk ısı yalıtım lavhası kullanılmaktadır . isteğe baglı olarak 16 – 32 densite arası yoğunluk ve 3 ile 8 cm kalınlıkta yalıtım levhası kullanılabilir . extra ses yalıtım içinse dış cephe ve iç cephelerinizde taş yünü yalıtım levhasıda kullanılmaktadır .

 • Dış cephede ısı yalıtımı yaptırılmasının en basit nedeni çok fazla maliyetle ısınmanızdır. Bunun dışında, ısı yalıtımı yaptırılması için pek çok neden sıralanabilir.

  Isı yalıtımsız yapıda oluşan yoğuşma suyu betonarmeyi tahrip eder, demir donatıda korozyona neden olur, sıvaların ve kaplamaların bozunmasına, kalkmasına ve dökülmesine neden olur, yapı içinde bakteri ve küf oluşur, insan sağlığını tehdit eder, özellikle kuzeye bakan odalarınız kullanılamaz hale gelir, yapınız çok kısa ömürlü olur.

ARITAŞ İNŞAAT & DEKORASYON

yaşam kalitenizi artırmak için varız

Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz.